ČeštinaEnglish


Banner
...................................... Svaz pěstitelů chmele a Chmelařský institut Vás zvou na
Banner
Expozici českého chmele
Banner
Navštivte náš stánek 550/hala 1 ...................................
Home Aktuality
Hop Market Telegram – leden 2008 PDF Tisk Email
Zpravodaj firmy Joh. Barth&Sohn.

Extrémní nedostatek chmele ze sklizně 2007 – Deficit alfy okolo 1000 t, tedy 12 % potřeby – Sklizně 2008 a 2009 z vysoké míry pod smlouvou – Obor chmelařství bude znovu investovat do další infrastruktury

Situace na trhu – sklizeň 2007

V době kdy v listopadu 2007 probíhal nápojový veletrh BRAU již bylo velmi zřejmé, že nebude možné pokrýt očekávanou poptávku po chmelu. Dostupná volná množství byla minimální a vyskytovala se spíše mezi aromatickými odrůdami Perle a Tradition než mezi hořkými odrůdami. Podprůměrný obsah alfy u odrůdy Magnum tak jako i u vysoko-obsažných odrůd v USA znamenal konec nadějí na volné množství, protože bylo možné pouze pokrýt již uzavřené smluvní závazky.
Celý článek...
 
Jarní zasedání IHGC 2008 - Paříž PDF Tisk Email
Zdeněk Rosa ml. – Svaz pěstitelů chmele ČR

První zasedání Mezinárodní organizace pěstitelů chmele (IHGC) se v roce 2008 konalo 25. dubna v Paříži. Na jednání se sešlo 9 pěstitelských organizací a 6 obchodních organizací.
V reakci na vývoj na trhu se chmelem se v rámci členských zemí IHGC počítá s rozšířením ploch chmele. Na jednání ekonomické komise byly projednány zprávy přítomných členských zemí.
Celý článek...
 
Tisková zpráva – 14. 5. 2008 PDF Tisk Email
V roce 2008 se chmel v ČR bude pěstovat na 5345 ha

Podle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského je celková plocha chmele v ČR v roce 2007 odhadována na 5345 ha což znamená pokles od stavu roku 2007 o 44 ha. Nosnou odrůdou zůstává Žatecký poloraný červeňák s 88,8 % plochy.

V porovnání s předcházejícím rokem vzrostla opět plocha odrůdy Premiant, ale také plocha odrůdy Sládek. Na druhou stranu se bohužel znovu snížila celková plocha odrůdy Žatecký poloraný červeňák a to především v Žatecké chmelařské oblasti (-70 ha) a v Úštěcké chmelařské oblasti (-35 ha). Pozitivní zprávou je, že se zvýšila plocha nově vysázeného chmele a že se dá předpokládat další zvyšování nově vysazovaných ploch v následujících letech.

V Tršické chmelařské oblasti došlo dokonce k mírnému nárůstu plochy díky výsazům odrůdy Žatecký poloraný červeňák.
Celý článek...
 
Zpráva pro odběratele PDF Tisk Email

Současná situace českého chmelařství

Vážení obchodní partneři,

V průběhu jara a léta tohoto roku, tak jako i podzimu roku minulého, se objevila četná hodnocení stavu českého chmelařství ze stran některých světových obchodních firem se chmelem. Chtěli bychom upozornit, že některá tato hodnocení a výhledy jsou velmi paušalizující, mnohdy nepřesná a zavádějící. Je možné, že účelem těchto sdělení je snížit potenciál a hodnotu českého chmelařství v očích odběratelů českého chmele a tím získat do budoucna konkurenční výhodu.

Celý článek...
 
Více článků...
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 10
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.