ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home Aktuality
České zastoupení chmelařů v zahraničí PDF Tisk Email

Ve svých funkcích v mezinárodních a evropských chmelařských organizacích potvrzeni v letošním roce Ing. Bohumil Pázler a Mgr. Zdeněk Rosa, BA.

Hlavní světovou chmelařskou organizací je Mezinárodní sdružení pěstitelů chmele (International Hop Growers Convention). Tato organizace se sídlem ve francouzském Štrasburku má 33 členů. 21 členů jsou národní pěstitelské organizace a 12 členů jsou chmelařské obchodní společnosti nebo národní seskupení obchodních společností.

 

Celý článek...
 
Tisková zpráva – 24.9.2009 PDF Tisk Email

Publikace Český chmel – Czech hops

 

Již tradičně každým rokem vychází mezinárodní publikace Český chmel – Czech hops a letošní rok není výjimkou. V minulém týdnu byla oficiálně vydána a představena tato publikace na veletrhu Drinktec v Mnichově. Jak je již známo, řadou studií a ohlasem ve světě potvrzeno, Český chmel je známkou kvality a v neposlední řadě výjimečnosti, což dokládá jednak definice českých chmelařských oblastí dle zákona č. 97/1996 Sb. a zejména zápis chráněného označení původu (PDO) „Žatecký chmel“ do rejstříku EU podle Nařízení Komise č. 503/2007. Tato publikace byla publikována Ministerstvem zemědělství ve spolupráci se Svazem pěstitelů chmele ČR. Vedoucím autorského kolektivu je Mgr. Zdeněk Rosa, BA, který již v úvodu vystihuje výjimečnost českého chmele a jeho bohatou historii. Dále pojednává o přehledu informací, které může čtenář v této publikaci naleznout.

 

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 4.9.2009 PDF Tisk Email

Sklizeň chmele v ČR v roce 2009

 

Dle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského byla celková sklizňová plocha chmele v ČR v roce 2009 – 5307 ha, což znamená pokles od stavu roku 2008 o 28 ha. Hlavní odrůdou pěstovanou na území ČR zůstal Žatecký poloraný červeňák s 87,18 % plochy. Výsaz nových rostlin v roce 2009 byl proveden na 257 ha, tj. 4,84 %. Nejvíce však v žatecké oblasti a to 199 ha, na Úštěcku 33 ha a Tršicku 25 ha.

 

 

Celý článek...
 
Plochy chmele 2009 PDF Tisk Email

Plocha chmele v ČR zůstala na úrovni roku 2008, k dalšímu mírnému poklesu došlo pouze u odrůdy Žatecký poloraný červeňák a to především v Žatecké chmelařské oblasti. Podle informace Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského, oddělení chmele a registru chmelnic  byla celková plocha chmelnic v ČR k 30.4.2009 - 5305 ha.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 11
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.