ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Banner
Home Aktuality
Tisková zpráva - 20.8.2012 PDF Tisk Email
Sklizeň českého zeleného zlata se pomalu rozjíždíPrvní chmelaři začínají sklízet svoji letošní úrodu jemně aromatického a světoznámého chmele. Během tohoto týdne se však rozběhne sklizeň u všech pěstitelů chmele v Čechách a na Moravě.
Celý článek...
 
Tisková zpráva - 17.4.2012 PDF Tisk Email
Zahraniční obchod s českým chmelem znovu dosáhl kladného saldaČeští exportéři vloni vyvezli celkem 4.026 tun českého chmele do více jak padesáti zemí světa. Za posledních patnáct let tak český chmel spatřil již téměř osm desítek destinací. Největším odběratelem českého chmele je stále Japonsko následované Německem, Čínou nebo Ruskem. Dovoz chmele stagnoval. Přes nepříznivé období na světovém trhu je český chmel stále konkurenceschopný.


Celý článek...
 
Tisková zpráva - 21.12.2011 PDF Tisk Email
Produkce chmele v České republice dosáhla 6.088 tun a vysoké kvality.


Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, pracoviště Žatec (ÚKZÚZ, vedoucí Ing. Vladimír Barborka) poskytl konečné údaje ke sklizni chmele v roce 2011. V ČR se v roce 2011 podle ÚKZÚZ sklidilo celkem 6.087,8 t chmele (2010 - 7772 tun) s průměrným celkovým výnosem 1,31 t/ha (2010 – 1,49 t/ha).
Celý článek...
 
Letní zasedání IHGC 2011, PRAHA PDF Tisk Email


Po šesti letech se jednání ekonomické komise a představenstva IHGC konalo v Praze, dne 29.července 2011 v konferenčních prostorách hotelu Hilton Prague Old Town. Celkem se jednání účastnilo 33 delegátů. Účastníci byli z 9 pěstitelských zemí a 7 členských obchodních organizací. Za Českou republiku byli přítomni jak zástupci českých pěstitelů, zástupci Unie obchodníků a zpracovatelů s chmelem, tak zástupce ministerstva zemědělství. V letošním roce se v únoru konal 53.kongres v Austrálii a z důvodu klimatického charakteru jižní polokoule, tak bylo jarní dubnové jednání přesunuto na léto do Prahy. Zástupci Svazu pěstitelů chmele spolu s Chmelařstvím, družstvem, zorganizovali na druhý den pro přítomné delegáty „mini kongres“ (dle slov prezidenta IHGC Ingwillera), čili půldenní výjezd skrze chmelařskou oblast do Žatce a zpět. Tohoto zájezdu se účastnilo 22 delegátů. V rámci výletu, navštívila delegace chmelnice na kterých hospodaří ZD Podlesí Ročov, největší chmelařské muzeum na světě a Chrám chmele a piva v Žatci. Na zpáteční cestě skrze chmelnice Účelového hospodářství Stekník provedl účastníky jeho nedávno jmenovaný vedoucí. Jediným neduhem byl průběh počasí. Toho dne spadlo jen na Stekníku přes 30 mm srážek.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 5 z 10
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.