ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home Aktuality
Tisková zpráva - 11.4.2013 PDF Tisk Email
Zahraniční obchod s českým chmelem zaznamenal meziroční nárůst


::: České obchodní firmy v roce 2012 vyvezly celkem 4.148 tun českého chmele. :::
::: Český chmel byl vyvezen za posledních více jak patnáct let do osmi desítek zemí. :::
::: Největšími odběrateli je znovu Japonsko následované Německem a Čínou. :::
::: Dovoz se meziročně nepatrně zvýšil. :::
::: Český chmel zůstává důležitou položkou českého agrárního sektoru a zahraničního obchodu. :::Dlouhodobě má více jak tři čtvrtiny českého chmele cíl v zahraničí. Chmel tedy zůstává stále velmi důležitou položkou agrárního zahraničního obchodu ČR. V kalendářním roce 2012 byl export, dle statistik ČSÚ, realizován ve výši 4.148 tun chmele. Z tohoto množství představují 78 % pelety. Zbylá část je pak ve formě sušeného lisovaného chmele.

Výraznější nárůst exportu byl zaznamenán u chmele, který směřoval zejména do Ruska, Německa, Vietnamu, Velké Británie nebo zajímavých destinací jako Peru a Zimbabwe. "Znovu se tak potvrzuje, že vedle tradičních silných odběratelů jsou zajímavé i další trhy třetích zemí", říká Michal Kovařík, tajemník Svazu pěstitelů chmele České republiky.

Odběratelé používají český chmel zejména do kvalitních prémiových značek piv s vysokým renomé, které jsou vlajkovou lodí pivovarů.

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 17.12.2012 PDF Tisk Email
Sklizeno 4.338 tun vysoce kvalitního
českého zeleného zlata


V ČR se v roce 2012 podle ÚKZÚZ sklidilo celkem 4.338,1 t chmele (2011 - 6088 tun) s průměrným celkovým výnosem 0,99 t/ha (2011 – 1,43 t/ha).
Celý článek...
 
BrauBeviale 2012 PDF Tisk Email

Brau Beviale 2012 se blíží

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 3.10.2012 PDF Tisk Email

prof. Václav Fric byl uveden do Síně slávy českého pivovarství a sladařství

 

Český svaz pivovarů a sladoven již pojedenácté ocenil významné odborníky a osobnosti v pivovarském sektoru za jejich celoživotní dílo uvedením do Síně slávy českého pivovarství a sladařství. V letošním roce byl mezi oceněnými osobnostmi také prof. Ing. Václav Fric, DrSc. Slavnostní uvedení proběhlo na Svatováclavské slavnosti českého piva 2012 u příležitosti svátku svatého Václava, patrona českých sladovníků a pivovarníků. Mezi pozvanými hosty se slavnosti účastnil také předseda Svazu pěstitelů chmele ČR.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 5 z 11
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.