ČeštinaEnglish


Banner
...................................... Svaz pěstitelů chmele a Chmelařský institut Vás zvou na
Banner
Expozici českého chmele
Banner
Navštivte náš stánek 550/hala 1 ...................................
Home Aktuality
Tisková zpráva - 19.11.2014 PDF Tisk Email

Expozice českého "zeleného zlata" na prestižním

nápojovém veletrhu Brau Beviale 2014

 

Ve dnech 11. – 13. listopadu 2014 se uskutečnil na výstavišti v německém Norimberku světově prestižní mezinárodní nápojový veletrh „BrauBeviale 2014“. Na tomto veletrhu je zejména značná koncentrace současných odběratelů či potenciálních zákazníků českého chmele.

 

Svaz pěstitelů chmele se této prestižní výstavy dlouhodobě účastní a po roční přestávce v konání veletrhu nemohl na této události chybět. "Nemohli jsme chybět o to více, když nad expozicí českého chmelařství převzalo záštitu Ministerstvo zemědělství České republiky", upozorňuje Michal Kovařík, tajemník Svazu pěstitelů chmele. "Součástí proexportní politiky státu musí být i podpora takových prestižních zahraničních veletrhů, zvláště u silně exportních komodit jako je chmel, a proto v případě letošního nejdůležitějšího veletrhu pro chmel vnímáme přístup Ministerstva zemědělství velmi pozitivně", dodává Luboš Hejda, předseda Svazu pěstitelů chmele.

 

Mezinárodní nápojový veletrh je nejen pro české obchodníky s chmelem důležitým místem pro setkávání s tradičními odběrateli a současně je prostorem pro získávání nových zákazníků. Veletrh je zaměřen na technologie pro nápojový průmysl a s ním souvisejících služeb a dodávek surovin. V hale č. 1 se koncentrovaly světové chmelařské velmoci, mezi kterými český chmel nemohl chybět. Právě hala věnovaná surovinám je tradičně nejvíce navštěvovanou.

 

brau14

 

Celý článek...
 
Prof. Ing. Václav Fric, DrSc., dr.h.c. PDF Tisk Email

(28. 9. 1929 - 12. 10. 2014)

S těžkým srdcem Vám oznamujeme, že  v neděli dne 12. října 2014 ve věku 85 let zemřel pan Prof. Ing. Václav Fric, DrSc., dr.h.c. Jedna z největších osobností českého chmelařství v jeho historii.

 

profesor Fric2

 

Pan profesor Fric se narodil 28.9.1929 v Brodci, v obci patřící do lounského Podlesí. Pocházel z rodiny drobného zemědělce, kde hlavním a prakticky jediným zdrojem příjmů rodiny byly výsledky namáhavé ruční práce. Mezi nimi hrál prim chmel, který byl v rodině pěstován na necelém hektaru plochy.

 

Po skončení války byl přijat na Zemskou vyšší rolnickou školu v Chrudimi. Poté přestoupil na školu stejného typu do Kadaně, již úspěšně absolvoval v roce 1949. Ihned po těchto studiích byl přijat na Vysokou školu zemědělského a lesního inženýrství při ČVUT v Praze, v roce 1953 ji ukončil s vyznamenáním. Poté byl přijat na tehdejší katedru speciální produkce rostlinné výroby, které zůstal věrný po celou dobu působení.

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 3.9.2014 PDF Tisk Email

Sklizeň českého chmele v roce 2014

 

-  Podle údajů ÚKZÚZ je celková sklizňová plocha chmele v ČR v roce 2014 – 4.460 ha. -
- Zaznamenán mírný meziroční nárůst plochy, poprvé za čtrnáct let. -
- Výsadba nových a poškozených ploch dosáhla celkem 406 ha, tj. 9,1 %. -
- Letošní ročník silně ovlivněn počasím - mírná zima, suché jaro, vlhčí léto. -
- V Žatecké chmelařské oblasti je sklizňová plocha 3.451 ha, v Úštěcké 474 ha a Tršické 535 ha. -
- Sklizeň průměrného charakteru s odhadem ve výši 5.600 - 5.800 t. -
- Odhad kvality v podobě obsahu alfa hořkých látek na úrovni jako v loňském roce.  -

Celý článek...
 
BrauBeviale 2014 PDF Tisk Email

Svaz pěstitelů chmele bude po roční přestávce prezentovat český chmel na nápojovém veletrhu Brau Beviale 2014. Expozice bude pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 3 z 10
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.