ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home České aktuality Tisková zpráva - 10.11.2008
Tisková zpráva - 10.11.2008 PDF Tisk Email

České chmelařství se prezentuje na mezinárodním veletrhu BRAU Beviale v Norimberku

 

Svaz pěstitelů chmele České republiky představí od 12. do 14.listopadu české chmelařství na nejvýznamnějším mezinárodním nápojovém veletrhu BRAU Beviale v Norimberku.

 

Tak jako v minulém roce chce Svaz dále propagovat chráněné označení původu Žatecký chmel, které bylo v loňském roce zapsáno do seznamu Evropské Unie. Pro návštěvníky expozice v hale 1, stánek 534, je připraven nový Atlas českých odrůd chmele z Chmelařského institutu, s.r.o. spolu se vzorky hlavních českých odrůd chmele, kterými jsou Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant a Agnus. Pivovary se budou moci seznámit také se vzorky nových odrůd Rubín a Harmonie. Připraveny jsou také piva uvařená z nových českých odrůd chmele v pokusném pivovárku Chmelařského institutu, s.r.o. Žatec.

 

„Veletrh BRAU je jedinečnou příležitostí k setkání s pivovary z celého světa. Očekáváme, že se opět setkáme se všemi hlavními odběrateli českého chmele a prodiskutuje současný stav českého chmelařství.

Po uplynulých dvou letech, s nízkou sklizní a nízkým obsahem alfa hořkých látek, jsme rádi, že můžeme prezentovat dobré výsledky sklizně chmele v ČR a výbornou kvalitu chmele. Zároveň však musíme našim partnerům vysvětlovat nutnost pokračování trendu zvýšení cen chmele, tak aby pěstitelé byli i v budoucích letech schopni pokrýt náklady a investovat do obnovy porostů, konstrukcí a technologií. České chmelařství je stále světovým pojmem a my ho v tomto rozměru i přes navyšování ploch a produkce chmele např. v Německu, USA nebo Číně chceme udržet.“ uvedl tajemník Svazu Zdeněk Rosa.

 

Expozice Svazu vznikla již poněkolikáté díky podpoře Ústeckého kraje, který je jedním z největších chmelařských regionů celého světa a v kterém se nachází centrum českého chmelařství, královské město Žatec. Propagační aktivity Svazu jsou dále podporovány Chmelařstvím, družstvem Žatec a v letoším roce také Českou Pojišťovnou.

 

Svaz pěstitelů chmele ČR připravil pro výstavu BRAU ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR mezinárodní publikaci ČESKÝ CHMEL 2008 s informacemi o současném stavu českého chmelařství, o Žateckém pivovaru a využívání českých odrůd chmele, o historii výstavby budovy Veřejné známkovny chmele v Žatci, o  vlivu českých odrůd chmele na senzorickou stabilitu piva a o dalších zajímavostech z českého chmelařství. Na veletrhu se dále prezentují české obchodní firmy se chmelem – Bohemia Hop, a.s., Top Hop, s.r.o. a ARIX, a.s..

 
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.