ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home Zahraniční aktuality Washington, DC, duben 2017
Washington, DC, duben 2017 PDF Tisk Email

České Velvyslanectví v DC hostilo jarní

jednání I.H.G.C. a

speciální večer věnovaný pivu a chmelu

 

Dne 9. dubna 2017 Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, DC ve spolupráci se společností Bohemia Hop a.s. a Svazem pěstitelů chmele hostilo jarní jednání Mezinárodního sdružení pěstitelů chmele (I.H.G.C). Jednání se zúčastnilo 40 delegátů z České republiky, USA, Německa, Francie, Velké Británie, Slovinska, Nového Zélandu a dalších zemí. Prezident Mezinárodního sdružení pan Leslie Roy jménem sdružení ocenil příležitost uspořádat jednání na ambasádě u příležitosti konference řemeslných pivovarů (Craft Brewers Conference). Zástupcům ambasády předal pamětní plaketu. Na jednání ekonomické komise byla aktualizována souhrnná statistická zpráva. Své odhady poskytlo 13 členských pěstitelských zemí. Prezentována byla také zpráva německých obchodních organizací. Celková plocha chmelnic po korekcích roku 2016 podle statistiky I.H.G.C. dosáhla téměř 55 tisíc hektarů s producí téměř 108 tisíc tun. Sklizňová plocha pro nadcházející sezónu je odhadována o více než 3 tisíce hektarů v porovnání s předešlým rokem.

 

  DSC08208  DSC08199

Jarního jednání I.H.G.C. se zúčastnili i zástupci Ministerstva zemědělství, včetně budoucího agrárního diplomata ve Washingtonu. Delegáti sdružení se navzájem informovali o nadcházející sklizňové sezóně.

 

O tři dny později 12. dubna 2017 na Velvyslanectví proběhl "Special evening for BEER and HOP experts" (Speciální večer pro pivovarníky a chmelaře). Akce se zúčastnilo přes 100 účastníků převážně z řad pivovarníků, dále pak dalších českých firem obchodujících chmelem, sladem nebo technologiemi pro pivovarství. Účastníci vyslechli tři zajímavé přednášky. Mgr. Zdeněk Rosa, BA (předseda představenstva společnosti Bohemia Hop a.s. a místopředseda Svazu pěstitelů chmele) přiblížil pěstování chmele v České republice a obchod chmelem. Ing. Josef Patzak, Ph.D. (jednatel Chmelařského insitutu s.r.o.) se blíže věnoval českým odrůdám a jejich konkrétnímu využití v pivovarství. Závěrečná přednáška patřila hlavnímu sládkovi pivovaru Port City Brewing Company sídlící v Alexandrii nedaleko od Washingtonu, DC. Pan Jonathan Reeves se s přítomnými poděli o zkušenosti s užitím českých odrůd ve svých pivech. Ležák z jeho produkce bylo možné ochutnat. Účastnici jej hodnotili velmi kladně.

 

Na pípě byl po dobu obou akcí také Pilsner Urquell a nutno bez nadsázky uvést, že sudy byly velmi rychle prázdné.

 

Svaz pěstitelů chmele si dovoluje poděkovat Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu a zvláště pak velvyslanci panu Hynkovi Kmoníčkovi a vedoucímu ekonomické sekce panu Tomášovi Hartovi za uspořádání obou akcí, prezentaci českého piva a chmele a pohostinnost.

 

DSC08339 DSC08395

Pan Tomáš Hart, vedoucí ekonomické sekce ambasády v úvodním slově představuje vystupující

 

DSC08361  DSC08391

Mgr. Rosa and Dr. Patzak při prezentaci témat pěstování, obchodu chmelem a použití českých odrůd

 

DSC08388 DSC08214

České odrůdy chmele na ambasádě ve Washingtonu, DC.

 

 
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.